Relacja ze spotkania PGK - Krąg Zaufania (Circle of Trust) - Ekspansja Międzynarodowa

by Bartosz Soroczyński

16 maja 2019 roku kilkudziesięciu przedsiębiorców zaproszonych przez organizatora spotkania – firmę Polska Grupa Konsultingowa – zebrało się w warszawskiej restauracji PERA na kolejnej edycji spotkania Krąg Zaufania. Spotkania Krąg Zaufania (Circle of Trust) organizowane są już od 10 lat, stanowią platformę integrującą ponadprzeciętnych przedstawicieli świata wielkiego biznesu, międzynarodowego i polskiego, wybitnych polityków, polskich przedsiębiorców odnoszących sukcesy na rynku globalnym. Poprzednie spotkania organizowane były przy współpracy z globalnymi koncernami – między innymi firmami Oracle, Philips, Emirates, Cushman & Wakefield. Co roku, najważniejszym spotkaniem jest Gala – Krąg Zaufania – organizowana od 10 lat w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Uczestnicy rekomendowani przez partnerów strategicznych, sympatyków oraz organizatorów reprezentują największe polskie przedsiębiorstwa, liderów myśli ekonomicznej, świat nauki oraz kluczowych przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkania są okazją do rozmów na temat otaczającej nas rzeczywistości ekonomicznej, ale przede wszystkim są platformą do poszukiwania kierunków rozwoju polskich przedsiębiorców oraz korporacji międzynarodowych. Strategicznym partnerem medialnym spotkań Krąg Zaufania jest magazyn Manager.

Spotkanie odbyło się w nowej, prestiżowej restauracji PERA w Warszawie, nad której otwarciem doświadczony zespół pracował od ponad dwóch lat i inspirował się wyjątkowymi miejscami w Paryżu, Berlinie, Dubaju, Stambule i Nowym Jorku. Lokal oferuje swoim gościom unikalne kulinarne połączenia kuchni śródziemnomorskiej, włoskiej i smaków Azji. Ponadto oferuje także szeroki wybór perfekcyjnie przyrządzonych steków, sezonowanych na miejscu w restauracji.

Majowe spotkanie poświęcone było tematyce Ekspansji Międzynarodowej polskich przedsiębiorstw. W ramach spotkania przeprowadzony został bardzo interesujący panel dyskusyjny, w którym udział wzięli doświadczeni praktycy w zakresie ekspansji. Byli to Jarosław Romaniak, ekspert Departamentu Strategii i Analiz Międzynarodowych, PKO BP SA, Mariusz Gębski, Partner Zarządzający w kancelarii Segal Gebski & Berne LLP (Nowy York), od kilkunastu lat wprowadzający polskie przedsiębiorstwa odnoszące największe sukcesy w skali globalnej m.in. na rynek amerykański i azjatycki, w tym Inglot, Trias, TenderHut, PressGlass oraz Maciej Pyrka, Manager Poland, Emirates, bardzo aktywnie wspierający ekspansję polskich przedsiębiorstw na Bliskim Wschodzie. Moderatorem był dr inż. Bartosz Soroczyński, który przez ostatnie 20 lat przeprowadził kilkadziesiąt projektów z zakresu ekspansji międzynarodowej.

Uczestnicy panelu przeprowadzili dyskusję i prezentacje na temat jak budować skuteczne i optymalne kosztowo strategie wejścia dopasowane do profilu firmy, jej produktów i usług, specyfiki priorytetowych rynków docelowych. Przedstawili studium przypadku – co wyszło, a co nie, w przykładowych projektach związanych z ekspansją. Jednym z kluczowych zagadnień było poszukiwanie odpowiedzi na pytania: od czego zacząć ekspansję międzynarodową? Kto, co i jak może nam pomóc? W jakim zakresie wspierają nas polskie banki, konsultanci, fundusze, dotacje, dyplomaci… Zastanawiali się, jakie są najlepsze praktyki – struktury prawne, struktury podatkowe, modele dystrybucji, strategie marketingowe.

Podobnie jak w trakcie poprzednich edycji, spotkaniu towarzyszyła część kulturalna i business mixer, w czasie którego uczestniczący przedsiębiorcy wymieniali się wiedzą praktyczną i doświadczeniami w zakresie ekspansji międzynarodowej. Gwiazdą muzyczną wieczoru był Mateusz Mijal, który zaprezentował premierę swojej nowej piosenki Wiem już, czego chcę. Jego piosenki na portalu YouTube przekroczyły w tym roku po ponad 20 milionów odsłon.

W czasie spotkania odbyło się tradycyjnie losowanie atrakcyjnych nagród, takich jak pamiątkowe zestawy VIP, biżuteria marki Albert Macur, vouchery na zabiegi medycyny estetycznej, w tym zabiegi w 24-karatowym złocie w klinice BEST-MED, liczne vouchery do restauracji oraz bilety do Dubaju.

Zapraszamy uczestników i partnerów do świętowania 10-tej, rocznicowej edycji spotkania w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy, już w pierwszym tygodniu września 2019. Jak co roku spotykamy się w Restauracji Thai Time w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój. Do zobaczenia!

Jeżeli chcesz zobaczyć pełną relację: https://youtu.be/0oO2vBpFDh8

 

Jeżeli powyższa tematyka spotkała się z Państwa zainteresowaniem - zapraszamy do kontaktu: Kontakt